تاریخچه گیلسونیت

این ماده معدنی که اکنون به نام “گیلسونایت طبیعی” یا آسفالتوم شناخته می شود در اوایل دهه 1860 کشف شد، اما تا اواسط دهه 1880 بود که ساموئل اچ. و به عنوان یک لاک منحصر به فرد ترویج سنگ معدن توسط گیلسون به قدری موفقیت آمیز بود که در سال 1888، او و یکی از شرکای خود اولین شرکتی را برای استخراج و بازاریابی در مقیاس تجاری تشکیل دادند.

در اصل، به عنوان “Selects” و “Fine” فروخته می شد.

سنگ معدنی با نقطه نرمی پایین با شکستگی مخروطی به نام “Selects” شناخته می شود. گیلسونایت گرید راهسازی با نقطه نرمی بالاتر با ساختار مدادی به نام “Fines” شناخته می شد.

Selects به دلیل خلوص بهتر، حلالیت خوب و مفید بودن در صنایع رنگ، لکه و لاک، قیمت بالاتری نسبت به Fine داشت. گیلسونایت قیر طبیعی زمان و تکنولوژی این سیستم طبقه بندی را تغییر داده است.

اکنون پردازش بیشتر آلاینده‌های بی‌اثر را حذف می‌کند و حلال‌های جدیدتر، قوی‌تر، درجه‌های بالاتر نقطه نرمی را برای کاربر جالب‌تر می‌کنند.

امروزه با نقطه نرم شدن (معیار تقریبی حلالیت) و اندازه ذرات درجه بندی می شود.

همه نمرات دارای درجه ای از کیفیت بسیار برتر از اولین مقادیر کوچکی هستند که در دهه 1880 به بازار عرضه شد. گیلسونایت صادراتی با موم های میکروکریستالی و پارافینی، رزین ها و روغن های نفتی، رزین ها، روغن های بلند، روغن های گیاهی (بزرگ کتان، سویا و غیره)، روغن های فرآیند نفت، و آسفالت های نفتی سازگار است.

سازگاری با رزین های تجاری
در زیر یک راهنمای کلی در مورد سازگاری رزین آن در سیستم های معمولی تشکیل فیلم و الاستومری ارائه شده است.

از آنجایی که سازگاری آن را می توان تحت تأثیر تغییرات در کلاس رزین/الاستومر و سایر اجزای یک فرمولاسیون قرار داد، بررسی سازگاری (Gilsonite) در فرمول خاص مورد علاقه عمل خوبی است.

 • منابع:
  1. What is gilsonite
 • تبلیغات: 
  1. چرا قیمت سرامیک رو به افزایش است؟
  2. بالا بردن سطح کیفیت زندگی با این روش
  3. جاسازی واکسن آنفولانزا در سیب برای خروج از کشور
  4. کولر هایی که تبدیل به ربات تمیز کننده می شوند