انجیر نیمه خشک به عنوان تنها داروی بیماری پوستی شناخته شد

ممکن است سلامت عروق و قلب را بهبود بخشد. انجیر نیمه خشک به کاهش فشار خون کمک می کند. این تأثیر مثبتی بر وضعیت رگ های خونی دارد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

مطالعه ای روی موش ها نشان داد که عصاره انجیر فشار خون را کاهش می دهد. سایر آزمایشات حیوانی بهبودهایی را در کلسترول تام، کلسترول و تری گلیسیرید با افزودن عصاره برگ انجیر به غذا شناسایی کرده اند.

اما برای درک بهتر اثرات انجیر بر سلامت قلب به داده های بیشتری نیاز است. ممکن است به کنترل سطح قند خون کمک کند. یک مطالعه در سال 1998 بر روی ده نفر مبتلا به دیابت نوع 1 نشان داد که نوشیدن چای برگ انجیر برای صبحانه نیاز آنها به انسولین را کاهش می دهد.

آزمایش اخیر نشان داد که نوشیدنی‌های حاوی دوزهای بالایی از عصاره میوه انجیر نسبت به نوشیدنی‌های بدون آن شاخص گلیسمی پایین‌تری داشتند و بنابراین تأثیر مفیدی بر سطح قند خون داشتند.

با این حال، انجیر، به ویژه انجیر خشک، قند بالایی دارد و می تواند در کوتاه مدت سطح خون را افزایش دهد. برگ های انجیر بسیار مغذی هستند، آنها اغلب در پخت و پز به همان روش برگ انگور استفاده می شوند.

به عنوان لفاف برای برنج و غذاهای گوشتی، چای برگ انجیر می توانید آن را خودتان درست کنید یا آن را به صورت آماده در فروشگاه های تخصصی خریداری کنید. انجیر خشک مدت بیشتری نگه می دارد.

هنگام خرید باید توجه داشت که میوه ها به اندازه کافی سفت و بدون کپک باشند. می توان آن را در جای تاریک خنک یا در یخچال نگهداری کرد. بسته به ضخامت پوست و همچنین ترجیحات شخصی، انجیر را می توان پوست کنده یا بدون پوست مصرف کرد.

آیا باید از انجیر به عنوان وسیله ای برای عادی سازی هضم استفاده کنم؟ انجیر می تواند به عنوان یک داروی خوشمزه اضافی برای افرادی که در اجابت مزاج مشکل دارند استفاده شود.

این واقعا می تواند به عادی سازی مدفوع کمک کند. با این حال، در این مورد، شما نباید فقط به انجیر تکیه کنید – باید روی غذاهای دیگر با محتوای فیبر بالا تمرکز کنید، سبزیجات بیشتری بخورید که در بالای زمین رشد می کنند، سبزی ها، آب بیشتری بنوشید و فعالیت فیزیولوژیکی یکنواخت متوسط ​​انجام دهید.